ПОЗАУРОЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

На уроках, під час екскурсій, під час індивідуального спілкування розповідаю дітям про те, як берегти здоров'я, що таке здоровий спосіб життя, як діяти в ситуації, що загрожує здоров'ю та життю людини, спираючись на власний досвід дітей. Враховую особливості сприйняття учнів, переваги образного мислення над абстрактним. практичні приклади допомагають школярам зрозуміти, для чого потрібно вести здоровий спосіб життя, як потрібно харчуватися, щоб бути здоровим, яких правил гігієни дотримуватися. Це зустрічі з медичною сестрою, лікарем стоматологом, пожежним інспектором, інспектором поліції.


Шістнадцятиденний період акції «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

З учнями було проведено гру « Міф чи правда», щодо протидії торгівлі людьми. Переглянуто повчальні мультфільми до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями.

Є країни, де люди живуть мирно, проте є й такі, де йде війна, а вона не жаліє                  нікого: ні старого, ні малого. І багато дітей залишаються незахищеними ні від голоду, ні від холоду, ні від жорстокості недобрих людей. Тому одного разу зібралися керівники майже всіх держав світу й вирішили покласти цьому край. Бо хто ж буде турбуватися про них у старості, якщо всі дорослі не будуть піклуватися про дітей. І прийняли вони важливий документ - Декларацію прав дитини. Слово «декларація» означає «проголошувати». І проголосили, й пообіцяли, що віднині всі дорослі люди, політики та державні діячі будуть дбати про дітей своєї країни, щоб вони росли здоровими, щасливими. А щоб ці правила стали обов’язковими для всіх країн світу, було прийнято ще один документ - Конвенцію про права дитини. Слово «конвенція» означає «договір, домовленість». І в цих документах були записані дуже важливі права дітей, напевно, ти вже чув про них і дещо знаєш.

—Зараз ми перегорнемо сторінки Декларації і познайомимося з 10 принципами, яких дотримуються в усіх країнах світу, щоб діти росли вільно і гідно.


«Казка… — це ключик, за допомогою якого можна відкрити… джерело думки і слова… свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем», - з цим висловом великого педагога В. Сухомлинського важко не погодитись, адже виховна сила казок відома людям з давніх часів.

Саме тому в нашому класі  пройшов День української казки.

Дякуємо всім учасникам, адже «поринуть в казку – це ж бо так цікаво; це, справді, свято, радість для душі».



Всесвітній День української хустки

07 грудня , вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році.

Головною метою даного свята є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

7 грудня наша школа ніби розцвіла різноманітністю квітів і орнаменту на українських хустках. Усі дівчатка ходили протягом дня в українських хустинах. Було проведено конкурс на найкрасивішу хустку та флешмоб «Зроби фото з хусткою», під час якого кожна учениця прикрасить себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки.


Чи переможе книжку комп'ютер, а бібліотеку- Інтернет?

Привітні бібліотекарі,захоплюючі книги та цікаві журнали, знайомство з літературними героями, екскурсія відділами , ляльковий театр книги, ігри та розваги – все це бібліотека для дітей. При будь-якій погоді тут завжди сонячно і тепло. Похід до бібліотеки запам’ятовується на усе життя. Після цікавої екскурсії та розповіді про  бібліотеку хлопці та дівчата із задоволенням поринули у чарівний світ казок, пригод, легенд  та ілюстрацій.  Кожен відшукав для себе щось цікаве, додому було взято багато різних хороших книг. Діти іще раз змогли переконатися, що бібліотека для дітей – це світ цікавої і корисної інформації, затишний, безпечний, дружній до дитини простір.



Немає коментарів:

Дописати коментар